AKTUALNOŚCI

Promujemy dziedzictwo kulturowe naszego regionu!

 

            

 

Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych „Aglomeracja Rzeszowska” w ramach projektu „Dziedzictwo kulturowe polsko-słowackiego pogranicza przez pryzmat legend i opowieści” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego już po raz drugi było organizatorem wizyty studyjnej jako tej najciekawszej formy przekazu informacji o dorobku kulturowym pogranicza polsko-słowackiego.

Tym razem uczestnikami wizyty była młodzież z powiatu rzeszowskiego i Miasta Svidnik. Razem 47 uczestników, którzy w dniach 19-20 września 2017 r. zwiedzili m.in. Podziemną Trasę Turystyczną w Rzeszowie, Pałac Wodzickich w Tyczynie, Ruiny Zamku Kamieniec w Odrzykoniu oraz Pałac Lubomirskich w Boguchwale. Zwiedzane miejsca ujęte w programie wizyty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, wizyta dała również możliwość pogłębienia relacji polsko-słowackich wśród młodzieży.

Dopełnieniem wizyty była zorganizowana w drugim dniu wyjazdu konferencja tematyczna na temat „Roli legend i opowieści w zachowaniu dziedzictwa kulturowego”, podczas której uczestnicy mogli posłuchać wiele ciekawych legend i opowieści związanych z naszym regionem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Data dodania: 2017-09-25